The Economist

Tempo dergisi, The Economist dergisinin “The World in 2014 – 2014’te Dünya” özel sayısının Türkçeye çevirisi için Majör Çeviri’yi tercih etti.

Tempo ve The Economist işbirliğiyle hazırlanan ve yıllık öngörülerin derlemesini içeren 2014’te Dünya, gelecek yılı şekillendirecek konuları araştırıyor. Dergi, The Economist yazarlarının politika, iş dünyası, bilim ve sanat alanlarındaki öngörülerini içeren yazılardan oluşuyor. 2014 sayısı Majör Çeviri’nin titiz ve profesyonel çeviri hizmetiyle Ocak ayında Türkiye’deki okuyucularla buluştu.

2014’te Dünya, yılın önemli spor etkinliklerini, politik kriz beklentilerini ve ekonomik değişimlere uğrayacak ülkeleri inceliyor. Popüler konular arasında başlıca spor olaylarından Rusya’daki Olimpiyatlar’ı ve Brezilya’da düzenlenecek Dünya Kupası var. Ayrıca dünya nüfusunun yaklaşık yüzde 40’ının sandığa gideceği bu yılda politika odaklı makaleler mevcut. Bir diğer makale ise Matt Damon’un su kıtlığına çözüm olarak önerdiği “akıllı hayırseverlik” hakkında. Son olarak dergide Richard Branson’un “uzay yolu şirketinin” ilk ticari uçuşuna dair planları yer alıyor.

Kategori