Makine, enerji, otomotiv, yazılım, cihaz ve ev aletleri gibi teknik alanlarda çeviri, redaksiyon, veritabanı ve terminoloji yönetimi, masaüstü yayıncılık dahil tüm profesyonel ihtiyaçlarınızı, maliyet avantajlarıyla yüksek kalitede karşılıyoruz.

Çevirmenler sektörün gerekliliklerine hakim dil uzmanları arasından seçilir.

Üç aşamalı kalite kontrol adımlarıyla tutarlı ve hatasız çeviriler garantilenir.

Esnek ve genişleyebilir proje yönetimiyle zaman ve maliyet avantajı sağlanır.

Yazılım desteğiyle, kalite kontrol işlemleri ve maliyet yönetimi en efektif hale getirilir.

Teknik içerikli çeviri projelerinde kalite için en önemli kriter, metinlerin hedef dillere, anadilde ve teknik alanlarda uzmanlaşmış çevirmenler tarafından çevrilmesidir.

Projelerimizi üstlenecek ekipleri oluştururken, çevirmenlerin ve editörlerin ilgili alanlardaki uzmanlığını ölçülüp değerlendirilir. Her projede işlettiğimiz kontrol süreçleriyle yüksek kalitede çevirinin güvencesini sağlıyoruz.

Büyük projeleri, eş zamanlı çalışma ve yazılım destekli çeviri yönetimi sayesinde tamamlıyoruz. Bu sayede kısa sürelerde ve maliyet avantajlarıyla hizmet sunabiliyoruz.

Teknik çeviri alanında bugüne kadar pek çok farklı proje çevirisi gerçekleştirdik. İşbirlikçi endüstriyel robotlar, enerji santralleri, ses ve görüntü sistemlerin, otomotiv, yazılım ve iklimlendirme sistemleri bunlardan bazılarıdır. Bu projelerde milyonlarca kelimelik kurulum kılavuzu, işletim kılavuzu, broşür, katalog, yazılım ve web sitesi teslim ettik. 

ÖRNEK PROJELER >>

Hisense klima kataloğu

Hisense’in 2015 yılı ticari klima sistemleri kataloğu Majör Çeviri tarafından Türkçeleştirildi.

Devamı >>

İlaç ruhsatı- CTD

ilaç rusatı

Türkiye’nin önde gelen ilaç firmasına, dört ayrı ilacın ruhsat çevirilerini tamamlayıp CTD formatına uygun olarak teslim ettik.

Devamı >>

Mini Web sitesi

Kosifler Oto, Mini web sitesinin çevirilerinde Majör Çeviri’yi tercih etti.

Devamı >>


The Economist – 2016’da Dünya

The Economist dergisinin “The World in 2016 – 2016’da Dünya” özel sayısının Türkçeye çevirisi Majör Çeviri tarafından yapıldı.

Devamı >>

Tempo Travel – Rusça

Doğan Burda Dergi Grubu, Tempo Travel Dergisi’nin Rusça versiyonunun çevirileri için Majör Çeviri ile işbirliği yapıyor. 

Devamı >>

Simit Sarayı Magazin

Simit Sarayı tarafından Türkçe ve İngilizce olarak yayınlanan Simit Sarayı Dergisi, Major Çeviri tarafından İngilizceye çevrildi.

Devamı >>

Saat Dergisi Revolution

Doğan Burda Dergi, Türkiye’de ilk sayısını çıkardığı lüks saat dergisi Revolution için Majör Çeviri ile işbirliği yaptı.

Devamı >>

Tempo Travel İngilizce

Doğan Burda Dergi Grubu, Tempo Travel Dergisi’nin İngilizce versiyonunun çevirileri için Majör Çeviri ile işbirliği yapıyor. 

Devamı >>

Hotelier International Dergisi

Hotelier International dergisinin Türkçe versiyonu, Major Çeviri tarafından İngilizceden Türkçeye çevriliyor. 

Devamı >>

The Economist 2014’te Dünya

The Economist

Tempo dergisi, The Economist dergisinin “The World in 2014 – 2014’te Dünya” özel sayısının Türkçeye çevirisi için Majör Çeviri’yi tercih etti. 

Devamı >>

Ateksis web sitesi

Ateksis, web sitesinin Rusçaya ve Arapçaya anadilde çevirileri için Majör Çeviri ile çalıştı. 

Devamı >>