Doğan Burda Dergi, Türkiye’de ilk sayısını çıkardığı lüks saat dergisi Revolution için Majör Çeviri ile işbirliği yaptı.

Revolution ,Singapurlu iki saat tutkunu Dr. Bruce Lee ve Wei Koh’un 2005 yılında yayınlamaya başlıyor. Dergi, kısa sürede hem meraklıları hem de sektör için mekanik saatlerin ve yüksek saatçiliğin (haute horlogerie) dünyadaki en prestijli yayını olmayı başarıyor.

Majör Çeviri, Revolution dergisinin Türkiye’deki ilk sayısını çevirirken saat terminolojisi konusunda kapsamlı bir araştırma yaptı. Orijinal metinlerin Türkçeye çevirilerinde üslup bütünlüğünü ve akıcılığı sağlamak amacıyla uzman çevirmenlerle çalışıldı. Son olarak gazetecilik deneyimine sahip editörlerle çalışıldı ve proje belirlenen süre içinde teslim edildi.

Revolution Türkiye, mekanik saatlerin büyüleyici dünyasını meraklılarına yüksek standartları koruyarak ulaştırıyor. Her sayıda güncel haberlerden yeni modellere, ikon haline gelmiş saatlerin hikayelerinden komplikasyonların teknik anlatımına uzanan geniş bir yelpazede, mekanik saatlerin hikayelerini usta ellerden çıkmış fotoğraflarla ve derinlikli yazılarla sunuyor.